W klasach 1-3 odbył się tradycyjnie konkurs recytatorski „Poezja bliska dzieciom” organizowany przez Koło Miłośników Czytelnictwa. Są to jednocześnie szkolne eliminacje do konkursu „Pięknie być człowiekiem” w Książnicy Płockiej.

W naszej szkole na konkurs zostały przysłane nagrania z recytacjami dzieci. Komisja konkursowa w składzie: Danuta Ziarkowska, Dorota Urbańska, Barbara Urbańska i Iwona Majewska, wybrała grupę najlepszych recytatorów.
I miejsce-Nikola Dudkiewicz II b
II miejsce-Ada Żaczek III b
III miejsce-Maja Skomiał II a
III miejsce-Ignacy Motylewski- Białek I a
Wyróżnienia :l b -Adam Obrębski, I c-Lena Durka, II c- Patrycja Balcerzak, III a –Piotr Pleczyński, III c –Zuzanna Kunar,
Kolejnym etapem zmagań najmłodszych recytatorów były eliminacje rejonowe organizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Cztery osoby z naszej szkoły zaprezentowały się pięknie, a Julia Dudkiewicz z klasy II B zajęła I miejsce wśród klas I - III i tym samym weźmie udział w finale konkursu „Pięknie być człowiekiem” w Płocku.