W dniu 9 września 2021 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego z sierż. szt. Przemysławem Necem,zorganizowane przez Szkolne Koło PCK.

 Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas ruchu drogowego, numery alarmowe, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podkreślił ich ważną rolę.Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana policjanta, zadawały wiele pytań dotyczących jego odpowiedzialnej pracy.
Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania dzieci w praktyczny sposób uczyły się bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Wszyscy serdecznie dziękują KMP w Płocku za możliwość zorganizowania spotkania. Mamy nadzieję, że takie pogadanki przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych dzieci.