27 września br. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, który w tym roku obchodził swoje 20 urodziny. Z tej okazji został przygotowany apel, podczas którego Ola, Mateusz, Ania i Angelika opowiedzieli o tym, jak ważna jest nauka języków obcych.

     Mieliśmy również okazję usłyszeć, jak pięknie  śpiewają uczennice  naszej szkoły.  Kinga i Paula zaprezentowały  piosenkę w języku niemieckim ,,Schnappi Das Kleine Krokodil”, natomiast Amelka wykonała utwór W. Huston ,,I have nothing”.

EDL Logo1

     Z okazji EDJ klasy 0-3, w ramach konkursu, przygotowały kartki z pozdrowieniami z Europy. Kartki zawierały pozdrowienia w różnych językach i można było je oglądać podczas apelu.

     Klasa  2c  otrzymała dyplom oraz nagrody za najpiękniejszą kartkę , natomiast grupa przedszkolna Elfy oraz klasy 1b i 3b wyróżnienie oraz drobne upominki.

     Klasy 4-8 w tym roku miały okazję wykazać się w śpiewaniu "Panie Janie" we obcym języku. Klasy 4 śpiewały po angielsku, klasy 5 po włosku, klasy 6 po hiszpańsku, klasy 7 po niemiecku oraz klasy 8 po francusku.  "Panie Janie" w języku polskim, również nie sprawia nam większych problemów. Możemy więc śmiało powiedzieć, że w naszej szkole śpiewająco używamy w  6 języków.