Od września 2020 roku nasza szkoła wspiera Fundacją Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Kundelek w Iłowie uczestnicząc w prowadzonej przez nią akcji pod tytułem: NAKARM ZWIERZAKA-ZAPOBIEGANIE BEZDOMNOŚCI". W tym celu na terenie naszej szkoły w roku szkolnym 2020/21 Szkolne Koło LOP i Wolontariat ogłosiły akcję zbiórki karmy oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Fundacji pod hasłem "Pełna Michau".

    Mimo pracy zdalnej udało nam się przeprowadzić 2 zbiórki. W tym roku szkolnym  od 5 października ogłosiliśmy wśród uczniów II edycję akcji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zebraliśmy bardzo dużo karmy suchej i mokrej, koce, pościel, miski, kołdry i różne akcesoria dla psów. Wszystkie  zebrane dary zostały odebrane przez Fundację w dniu 9 XI.2021 r. Oczywiście akcja  trwa nadal. Mamy nadzieję, że przed Świętami  Bożego Narodzenia uda nam się zakończyć II zbiórkę i znów przekazać karmę oraz zebrane  rzeczy podopiecznym Fundacji tym bardziej, że nadchodzi zima, którą możemy pomóc im przetrwać.

Dziękujemy  uczniom zaangażowanym w zbiórkę i zachęcamy wszystkich pozostałych do wzięcia w niej udziału. Od Fundacji  otrzymaliśmy dyplom i  serdeczne podziękowania za zorganizowanie zbiórki żywności oraz innych darów dla bezdomnych zwierząt oraz wspieranie jej w działaniach.