Już od wielu lat zespoły wokalne i chór szkolny włączają się w obchody Dni Gąbina. W tym roku było podobnie.

     Na scenie zagościł zespół BRZDĄC, dla którego śpiew jest formą wyrażania uczuć, emocji i empatii do drugiego człowieka, a także po prostu sposobem na nudę. Tym razem, umiejętności wokalne naszych uczniów wszyscy mogli podziwiać słuchając 2 piosenek ludowych: "Lipka zielona" i "W moim ogródeczku". Była też "FANTAZJA". Wystąpiły też dzieci z klasy III B ze szkolnego koła tanecznego pod kierunkiem p. Aleksandry Dobrzeniak. Wykonały układ choreograficzny do piosenki Cleo pt. " Dom".
      Swój udział w jubileuszowych obchodach miał też Chór Szkolny "MariKon" i zespół wokalny "Kantata" w składzie: Amelia Fus, Julia Klarzyńska, Alicja Wichrowska, Lena Kwiatkowska, Anna Bardyszewska, Nikola Ciężkowska. Uczennice  zaśpiewały piosenki:

  • "Biegnij przed siebie";
  • "Pamiętaj wtedy żeś szczęśliwy";
  • "Gołębi song";
  • "Sercem patrz".

„Jesteśmy światem, Jesteśmy dziećmi, To my sprawiamy, że dzień jest jaśniejszy, więc zacznijmy dawać…. "We Are the World" –  piosenka, która przeszła do historii muzyki jako najsłynniejszy utwór charytatywny. Autorami słów są Michael Jackson i Lionel Richie.  Tę piosenę na zakończenie wystepów naszej szkoły wykonały: Nikola Ciężkowska, Lena Kwiatkowska, Ola Rybciak, Zuzanna Buczyńska, Lena Krakus, Alicja Wichrowska, Julia Wypysińska, Iza Paczkowska, Amelia Fus, Julia Klarzyńska, Agata Żabka - uczennice  które spontanicznie, ale z wielkim zaangażowaniem przygotowały go  i zaśpiewały pierwszy raz, podczas szkolnych obchodów Dnia Europy.

Zapraszamy również na stronę: Dni Gąbina 2022 – 4 czerwca, sobota  | Gąbin Miasto i Gmina (gabin.pl)