EDL postcard EN

Europejski  Dzień Języków obchodzony jest 26 września w całej Europie. Z tej okazji w środę, 28 września, w naszej szkole zorganizowany został niezwyczajny apel.

Najmłodsi - uczniowie klas 0 - 3 - przygotowali plakaty w kształcie charakterystycznym dla wylosowanego państwa i umieścili na nich zwroty grzecznościowe w języku tego kraju. Przepiękne, kolorowe prace zostały fantastycznie zaprezentowane. Oglądając między innymi autobus, wiatrak, wieżę Eiffla czy krecika usłyszeliśmy dzień dobry, do widzenia, a także kocham Cię.

Uczniowie klas 4 - 8 muzycznie zaprezentowali język polski, angielski, niemiecki oraz francuski. Klasy 4 odśpiewały wszystkim „Happy Birthday”, klasy 5 trochę się pogimnastykowały i przy okazji przypomniały nazwy części ciała w piosence ,, Kopf, Schulter, Knie und Fuß”, klasy 6  zabrały nas na farmę Old MacDonalda, klasy 7 śpiewały  radośnie „Wenn du fröhlich bist…”, natomiast klasy 8 ,,Bella ciao”.

Wszystkie przygotowane prezentacje nie tylko pokazały bogactwo kultur i języków w Europie, lecz także korzyści płynące z ich nauki oraz różnorakie talenty naszych uczniów. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.

Warto nadmienić, że naszym milusińskim czas uatrakcyjnili muzycznie uczniowie kasy 7 b, którzy rozbawili ich piosenką ruchową „Wenn du fröhlich bist…”, przed starszymi wystąpiły dziewczęta z 8 b, Alicja, Kinga i Paula, w piosence z repertuaru Neny i Kim Wilde „Irgendwie, irgendwo, irgendwann - Anyplace, anywhere, anytime”.