10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, którego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw, propagowanie idei sadzenia i pielęgnacji drzew.  Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton.

Z tej okazji 19 października, uczniowie z kl. 6 a i 7 b wraz z organizatorkami wydarzenia: p. Aleksandrą Dobrzeniak, p. Katarzyną Pankowską, p. Lidią Olejnik przygotowali krótki program artystyczny o znaczeniu  i walorach drzew w życiu człowieka.

Następnie głos zabrał gość specjalny, zaproszony przez dyrektora p. Jacka Klarzyńskiego - p. Kamila Jankowska - współwłaścicielka szkółki drzewek Jankowski i Syn, ekspert w dziedzinie marketingu i promocji odmian. Z pasją opowiedziała dzieciom o swojej pracy, wygłosiła pogadankę o drzewach, podała istotne informacje i ciekawostki oraz zachęciła do spożywania jabłek, którymi poczęstowała uczniów.

„Dzień Drzewa” został w naszej szkole ogłoszony dniem zielonym. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani na kolor zielony.

Wszystkim nauczycielom i uczniom, dzięki którym „Dzień Drzewa” w naszej szkole mógł zaistnieć, bardzo serdecznie dziękujemy.

Dbajmy wspólnie o drzewa, to nasz zielony parasol ziemi!