16 lutego 2018 r. już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X EDYCJI KONKURSU ZNAJOMOŚCI UTWORÓW KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO ,, STRACONY JEST KAŻDY DZIEŃ BEZ UŚMIECHU”.

Klasy I-III reprezentowały dziewczynki z kl. III b: Alicja Wichrowska, Julia Wypysińska i Julia Kępa. Dziewczynki zmagały się z zadaniami w turnieju sprawnościowym, wykazując się dużą zręcznością. Dla klas IV-VII przygotowano zadanie plastyczne. Przed jego uczestnikami stało nie lada zadanie - stworzenie niepowtarzalnej galerii inspirowanej utworami Kornela Makuszyńskiego. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, ale prace trzech dziewczynek, w tym Oli Szczypawki i Otylii Jędrzejczak - uczennic naszej szkoły, zostały wyjątkowo wyróżnione.

     W czasie spotkania wszyscy świetnie się bawili w sympatycznej i gościnnej atmosferze, a każdy uczestnik za swoje starania został oczywiście nagrodzony.

Tekst: I. Majewska