14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
      Komisja Edukacji Narodowej (pierwotna nazwa: Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca) - była pierwszym w świecie ministerstwem oświaty i o wiele lat wyprzedziła podobne rozwiązania w innych państwach. Powołał ją w dniu 14 października, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Sejm Rozbiorowy.

      Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie stał się świętem nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty.

      W naszej szkole obchodziliśmy go uroczyście w dniu 15 października. Tego dnia nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi otrzymali od uczniów podziękowania za trud włożony w codzienną pracę oraz życzenia cierpliwości i wytrwałości na przyszłość. Uroczystą atmosferę obchodów Dnia Edukacji Narodowej podkreśliła akademia i występy artystyczne przygotowanie przez uczniów pod kierunkiem pani Agnieszki Kowalskiej i pani Beaty Izydorczyk.

       Swą obecnością zaszczycili nas: Burmistrz MiG Gąbin Krzysztof Jadczak, proboszcz gąbińskiej parafii ks. kanonik dr Andrzej Świderski oraz ks. kanonik Jerzy Drozdowski, członkowie Rady Rodziców. Nie zabrakło także gości szczególnych - nauczycieli emerytów, którzy przez lata pisali historię gąbińskiej edukacji.

     Wśród miłych życzeń od zaproszonych gości kierowanych do gąbińskiej społeczności szkolnej, znalazł się upominek ufundowany dla szkoły przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy!

     W tym dniu, wyjątkowe podziękowania i życzenia w imieniu uczniów naszej szkoły skierowała do Pana Burmistrza Weronika Smoczyńska, uczennica klasy VIII:

     Dziękujemy za pogodę ducha i troskę okazywaną naszej szkolnej wspólnocie. Z resztą, doskonale Pan zna i rozumie potrzeby edukacji, gdyż przez wiele lat pracował Pan w zawodzie nauczyciela. Szczególnie odczuwaliśmy Pana wsparcie w okresie zmian związanych z  reformą edukacji. Ostatni rok zaowocował połączeniem gąbińskich placówek oświatowych. Dzięki Panu w naszej szkole znalazło się miejsce dla każdego, kto pragnie rozwijać swoje indywidualne zainteresowania. Na terenie naszej placówki nadal działają koła naukowe, teatralne, muzyczne, sportowe. Działa wolontariat. Harcerze i zuchy również znaleźli tutaj swoje miejsce. To miejsce, to harcówka - doskonały dowód na to, że marzenia się spełniają. Dziękujemy!

 Wszystkim, jeszcze raz składamy podziękowania za przybycie, wsparcie, serdeczność, zrozumienie trudów naszej pracy oraz możliwość wspólnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej.