Pasowanie, to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia klasy pierwszej. W nasze szkole ceremonia pasowania odbyła się w dniu 16 października.

     W uroczystości pasowania i ślubowania uczestniczyli: pani dyrektor Anna Brodowska, wicedyrektor pan Jacek Klarzyński, uczniowie z klas drugich i trzecich, oraz główni bohaterowie dnia - uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami.

      Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, nastąpiła część artystyczna. Następnie w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

      Po uroczystym ślubowaniu pani dyrektor skierowała ciepłe słowa do uczniów klas pierwszych. Życzyła im samych sukcesów, pogodnych dni w szkole oraz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na pamiątkę tej uroczystości  wszyscy pierwszoklasiści otrzymali Dyplom Pasowania, upominek od uczniów klas starszych reprezentowanych przez Samorząd Uczniowski oraz tarczę z logo naszej szkoły. Po części oficjalnej, klasy pierwsze udały się na wspólny poczęstunek do stołówki szkolnej.

     Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły! Trzymamy za Was kciuki.