21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień - dzień wyjątkowy - pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie, życzliwie i słodko. Na zorganizowanym „Straganie Życzliwości” uczniowie rozdawali emblematy  z „uśmiechniętymi buźkami” oraz cukierki, jak również przekazywali życzliwe pozdrowienia i zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia.

W szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto, bądź też mieli żółte akcenty ubioru. W klasach IV-VIII zorganizowany został konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu plakatu propagującego życzliwość na co dzień. I miejsce zajęła Natalia Frydrysiak z kl. VIII b, II miejsce Amelia Seweryniak z klasy VIIb, a III miejsce Zofia Górska z klasy VIIc. Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami.  Grupa uczniów wyszła również na ulice naszego miasta do społeczności pozaszkolnej,  aby obdarować słodkościami  i miłymi słowami mieszkańców w tym dniu. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Starajmy się być dla siebie życzliwymi na co dzień