28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obfitował w wydarzenia sportowe i kulturalne. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z klas 7 i 8 oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica "grać" z orkiestrową ekipą rozpoczęli już 11 stycznia podczas III Noworocznego Turnieju Tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin zorganizowany przez Klub Sportowy MUKS Beinternactive Gąbin oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin.

Fotorelacja na stronie portalu terazgabin.pl: https://terazgabin.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/1331_tenisisci_z_calej_polski_rywalizowali_w_gabinie.htmlhttps://terazgabin.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/1331_tenisisci_z_calej_polski_rywalizowali_w_gabinie.html

W tym samym czasie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej odbywał się Turniej Judo klubu Sakura Judo, który działa w Gąbinie. W turnieju wzięło udział około 50 młodych judoków. Uczestnicy obu wydarzeń przeznaczyli wpisowe na cel WOŚP i zasili puszki naszych wolontariuszy. Artykuł i fotorelacja: https://terazgabin.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/1330_mlodzi_judocy_walczyli_dla_wosp.html

W dniu Finału 40 wolontariuszy (24 uczniów Szkoły Podstawowej i 16 uczniów Zespołu Szkół) kwestowało na ulicach naszego miasta. Byli obecni gdy przy napisie "I love Gąbin" można było zrobić sobie zdjęcie z wielbłądem. Edmee Mommeja - francuska, która uratowała zwierzę z cyrku i podróżuje z nim przez świat zatrzymała się w Gąbinie. Postanowiła aktywnie włączyć się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za wrzucenie kilku złotych do puszki wolontariuszy można była zrobić sobie zdjęcie z tym niecodziennym gościem.

Od godziny 8.30 uczestnicy VII Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Strażaków o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin, wrzucali wpisowe do puszek wolontariuszy WOŚP . W rozgrywkach wzięli udział druhowie będący członkami jednostek OSP z terenu gminy Gąbin. Najlepsza okazała się jednostka OSP Strzemeszno.
Fotorelacja na stronie portalu terazgabin.pl: https://terazgabin.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/1332_strazacy_rywalizowali_na_boisku.html

W sali OSP Gąbin odbył się koncert. Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Gąbin pod batutą Pawła Baca. Kolejnymi wykonawcami były grupy taneczne z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, zespół "Kantata" ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie, zespół "Randevu" i "Voyager Music". Zachwyt wśród publiczności wzbudziły występy najmłodszych wykonawców. Podczas koncertu odbyła się także licytacja gadżetów przekazanych przez fundację oraz wielu mieszkańców. Do licytacji były przeróżne, ciekawe przedmioty. Dochód z licytacji w pełni zasilił konto zbiórki. Licytację prowadziła Maja Kapturowska i Mikołaj Gralewski. Pomagali im wolontariusze ze Szkoły podstawowej i nauczyciele z Zespołu Szkół w Gąbinie.
Fotorelacja na stronie portalu terazgabin.pl: https://terazgabin.pl/pl/15_fotorelacje/92_koncerty/1333_gabin_zagral_z_wielka_orkiestra_w_sali_osp_odbyl_sie_koncert.html

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. Nasza szkoła była jednym z organizatorów, ale przede wszystkim założycielem sztabu WOŚP. W murach naszej szkoły odbyła się również zbiórka pieniędzy i licytacja orkiestrowych gadżetów przeprowadzona przez panią Monikę Rzepecką w bibliotece szkolnej. W sztabie WOŚP działały nauczycielki Szkoły podstawowej:  Anna Charłusz, Monika Kamińska, Małgorzata Śluborska i Bogumiła Wierzbicka oraz nauczycielki Zespołu Szkół Kamila Krakowska i Marzena Sosińska. Były turnieje sportowe, zdjęcia z wielbłądem i widowiskowy koncert w sali OSP Gąbin. Dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy i hojności ofiarodawców ustanowiono nowy rekord dotychczasowych zbiórek dla WOŚP. Zebrana deklarowana kwota wynosi 22 tysiace złotych. 

Artykuł i zdjęcia również na stronie Urzędu Miasta i Gminy Gąbin: https://www.gabin.pl/aktualnosci/1000-xxviii-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-gabin-2020